Automatyka budynkowa – trendy i zastosowanie

Coraz modniejsze od niedawno hasła takie jak automatyka budynku czy automatyka budynkowa to już coś więcej niż tylko popularne słowa. W praktyce to coś o wiele przydatniejszego i przyjemniejszego. To także coś co ogranicza wydatki oraz oszczędza twój czas! Wyjaśniamy co to jest, jak najlepiej to wykorzystać i na co uważać.

Automatyka budynkowa to kompleksowe rozwiązania, jeśli chodzi zarówno o sterowanie urządzeniami wewnątrz jak np. opuszczanie bądź podnoszenie rolet, gdy mamy na to ochotę bezpośrednio z tabletu czy automatyzowanie pewnych czynności jak np. automatyczne podlewanie ogrodu, jeśli nie wystąpiły opady przez co najmniej 24 godziny, ale do rzeczy… Każdemu z nas zależy, żeby żyć jak najwygodniej oraz nie wydawać pieniędzy niepotrzebnie – jest jeszcze kilka innych kwestii natomiast o nich w innym artykule i innego dnia. Do wygodnego życia czasem wystarczy niezła kanapa, a czasem rozbudowany system multimedialny z obsługą bezprzewodową. Problem pojawia się, gdy np. w pięknym pomieszczeniu o świetnej akustyce i wyrafinowanym sprzęcie dla audiofila jest za jasno. Z pomocą przychodzi nam system automatyki domowej taki jak np. Deimic One. Rozróżniamy dwa moduły tj. Deimic One Master oraz Deimic One Expander. Sterując oświetleniem, roletami, gniazdkami, a także wieloma innymi urządzeniami mamy do czynienia z prawdziwym systemem do sterowania naszym domem. W tym momencie przestaje mieć znaczenie, która jest godzina – wystarczy wybrać odpowiednią scenę, aby światła przygasły jak w kinie do pewnego poziomu, a wszystkie rolety zostały opuszczone. Inne kwestie, a być może nawet ważniejsze to kwestie oszczędności o tym już wkrótce w kolejnych wpisach!

Jeśli chciałbyś zainstalować w swoim domu czy mieszkaniu system automatyki budynkowej – zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *