Ile kosztuje automatyka domowa?

To ile zapłacimy za nasz system automatyki domowej w dużej mierze zależy od tego jak duży dom czy mieszkanie posiadamy. Dobrze sporządzony projekt pozwoli nam jednak zminimalizować koszta, dla tego warto go wykonać. Projekt taki uwzględnia wszystkie wcześniej podane przez użytkownika funkcjonalności projektowanego systemu. Warto w tym momencie wybiec trochę w przyszłość, aby za kilka lat nie musieć go przerabiać.

Nie każdy wymaga od domowego systemu automatyki tego samego dlatego w zależności jakimi instalacjami chcemy sterować i ile obwodów będzie obsługiwał system, taka będzie cena wykonania projektu oraz samej instalacji. Pocieszające jest jednak, że w ostatnich latach automatyka budynków znacząco staniała i obecnie podstawowy system obsługujący do kilkudziesięciu obwodów można już zakupić za niecałe 4000 zł.

Na rynku znajdują się firmy oferujące w sprzedaży gotowe zestawy automatyki domowej, które po zamontowaniu pozwalają na sterowanie roletami, oświetleniem, obwodami elektrycznymi, a nawet ogrzewaniem, a wszystko dostępne z jednego panela sterującego umieszczonego na ścianie lub tabletu.

Dzięki takim rozwiązaniom jak firmy Celtron, możemy niskim kosztem zafundować sobie komfort i wygodę jaką dają nam systemy automatyki domowej, a nawet namiastkę inteligentnego domu. Ten tani system w wersji podstawowej zapewni nam wszystkie wyżej wymienione funkcjonalności, a po rozszerzeniu do systemu uczyni nasz dom inteligentnym oferując nam cały wachlarz możliwości, które może już ograniczyć tylko nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *