Automatyka domowa – oszczędności

W poprzednim wpisie obiecaliśmy, że poruszymy kwestie oszczędności – dla niektórych pewnie bardziej ważne, dla innych trochę mniej. Postaramy się w uproszczeniu pokazać, dlaczego jest to ważne dla każdego choć nawet o tym nie wiecie, pokażemy też jakie oszczędności generuje automatyka domowa.

Zacznijmy od tego, że system automatyki domowej ma wbudowane funkcje ekologiczne – pozwalają one na maksymalne zredukowanie kosztów nawet o 1/3. Pierwsza przykładowa opcja to automatyczne wyłączanie części urządzeń podczas gdy nie są używane czy wyłączenie stref grzewczych. Zakładamy, że skoro użytkownika nie ma w domu – temperatura nie musi stale być podwyższana. Możemy ją automatycznie ustawić nawet o kilka stopni niższą. Kolejna opcja tj. funkcje Eco pozwalają na automatyzację domu czyli np. automatyczne sterowanie roletami. Sprawdza się to idealnie w sezonie grzewczym, gdzie podczas dużego nasłonecznienia system sam rozsuwa rolety pozwalając nagrzać pomieszczenie światłem słonecznym. Zimą oczywiście działa to w drugą stronę – system sam zamyka rolety, aby nie doszło do przegrzania pomieszczenia.

Kolejna opcja automatyki domowej to np. Comfort – jest to opcja pozwalająca w przyjemny i automatyczny sposób działać np. rekuperatorowi. Prędkość i działanie zostanie dostosowane w dwóch zakresach pracy tj. podczas obecności domowników oraz bez ich obecności. Świetny sposób na oszczędności energii elektrycznej. Proszę pamiętać, że nawet najlepsze automaty jedynie pomogą użytkownikowi w oszczędnościach, jednak zawsze można im pomóc samemu – użytkownik ustawiając określone sceny jak te regulujące obecność czy dostosowując jasność oświetlenia (czytaj więcej > sterowanie oświetleniem) jest w stanie dodatkowo zaoszczędzić całkiem sporo energii elektrycznej. Mówiąc już bardziej konkretnie – automatyka domowa firmy pozwala zaoszczędzić około 30% energii elektrycznej, około 25% energii cieplnej oraz około 20% zużycia wody.

Automatyka domu to inwestycja, która oprócz oszczędności wpływa przede wszystkim na nasz komfort. Niegdyś dostępna jedynie dla “wybrańców” – zaś obecnie – dzięki systemowi firmy Deimic – staje się powszechnie używanym rozwiązaniem ułatwiającym codzienność. Zachęcamy do stałych odwiedzin bloga, na którym opisywać będziemy wdrożenia systemu automatyki domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *